1. Puitpõrandad on kallid

Puitpõrandat soetades tuleb küll esialgu välja käija suurem summa raha, kuid pikemas perspektiivis tasub see ost end ära, kuna mittenaturaalsed põrandamaterjalid peavad vastu kordades (aastaid) vähem. Kui puitpõrand on paigaldatud kvaliteetselt, siis on tema keskmine eluiga isegi kuni mitusada aastat. Erinevalt teistest põrandamaterjalidest, mis peavad vastu 5-20 aastat. Puitpõrand on tark investeering ning õige kasutamise ja hoolduse korral„teenindab“ see Teid terve elu!

2. Puitpõrandad ei sobi koju, kus on lapsed ja lemmikloomad

Kindlasti võiks eelistada puidust põrandat nii looma kui ka lapse olemasolu korral. Puitpõrandad kannatavad välja lemmikloomade küüned ja erinevad vedelikud, mis võivad põrandale sattuda.  Samuti on oluline, et lapsel oleks soe ning mugav põrandal toimetada. Et leida enda elustiiliga sobiv põrand, on kasutusele võetud Janka meetod ja Brinelli meetod. Mida intensiivsem põrandakasutus, seda tugevam tuleks valida puit. Lõpliku otsuse tegemiseks külastage Põrandasalogi ja paluge spesialistil endale kõik selgeks teha.

3. Puitpõrandaid on raske korras hoida ning neid on keeruline hooldada

Puitpõrandat on igapäevaselt väga lihtne hooldada. Piisab tolmuimejast, seebist ja veest. Samuti aitavad põrandal värske ja kaunina välja näha põrandaõlid, mis kaitsevad puitu ja säilitavad kodusoojuse ning aitavad libisemise vastu, erinevalt lakist. Õlitatud pinna pesemine põrandaseebiga võib tõsisema hoolduse vajadust mitme aasta jagu edasi lükata. Samas on õliga viimistletud puitpõrandat on väga lihtne värskendada hooldusõlituse abil. Viimasega saab inimene vabalt ka ise hakkama aga soovi korral saab kas vastavat teenust osta põrandafirma käest.

4.Puitpõrandale tekivad kergelt kriimud ja jäljed

Ajapikku kuluvad kõik põrandamaterjalid. Puitpõrand on tegelikult ainuke materjal, mida on võimalik täielikult taastada, et see näeks välja nagu uus. Enamus kriimud ja jäljed, mis puitpinnal on, tekivad lõppviimistlusele. Seega puit ise jääb praktiliselt kahjustamata. Viimistluseks tuleks valida selline puiduõli, millele saab vajadusel ka kohtparandust teha. Kui puit on saanud sügavamalt kahjustada, siis piisab lihvimisest ja uuesti õlitamisest, et põrand näeks välja värske. Kriimude ja jälgede teket saab teadlikult ka ennetada, paigaldades toolijalgade alla vildid, vältida kontsadega kõndimist põrandal, lõigata lemmiklooma küüsi ning koristada tekkinud plekk kohe õige vahendiga ära.

5. Puitpõrand ei sobi märgadesse ja niisketesse ruumidesse

Tegelikult sobib küll, kõik sõltub puidutüübist. Kindlasti ei peaks vannituppa paigaldama pehmet puitu nagu kuusk või mänd. Samas on väga stiilne ja oma omadustelt sobiv puit vannituppa Teak, kuna ta on kõrge õlisisaldusega, mis muudab ta niiskuskindlaks. Samuti sobib Teak oma kõrge kuumuse taluvuse tõttu saunaruumi. Oluline on ka jälgida, millise lõppviimistluse kasuks otsustada.

Kui Sina hindad kvaliteeti ja puidu soojust oma kodus, siis on puitpõrand selle jaoks kõige õigem valik!