Enne parketi paigaldust on soovitav jälgida teatud nõudeid aluspõrandale ja põrandamaterjalile, et tagada valmis põranda kvaliteet ning pikk eluiga!

Alljärgnevalt toome välja olulisemad punktid, et aidata Sul hinnata olukorda enne põranda paigalduse algust. Meie usume, et korralik ettevalmistus tagab kvaliteetse tulemuse!

parketi paigaldus parketi paigaldus parketi paigaldus

 

1. Parketi paigalduseks on kehtestatud tolerants +/- 2mm, 2 meetrise lati kohta.

Miks ei tohi see olla rohkem kui 2mm?

Seda sellepärast, et põrand võib hakata tulevikus krigisema ja lauad omavahel liikuma, mille tulemusena tekivad põrandasse praod.

Lahendus: Betoonpind tuleb, kas tasandada või üle lihvida.

Aluspõranda ehituse kohta loe lähemalt siit!

2. Parketi paigalduseks on sobiv suhteline õhuniiskus ruumis 40-60%

Miks ei tohiks õhuniiskus olla rohkem kui 60% ja vähem kui 40%?

Kuna puidu näol on tegu naturaalse materjaliga, siis on puit väga vastuvõtlik niiskuse kõikumistele. Liiga madal niiskus kuivatab materjali kokku ja võivad tekkida praod. Halvimal juhul tõmbab materjal ennast aluspõranda küljest lahti. Liiga kõrge niiskusega võib parkett paisuda, punduda ning mädaneda. 

Lahendus: Niiskuse mõõtjaga mõõta eelnevalt mitme päeva keskmine niiskusprotsent. Niiskusprotsent peaks olema stabiilne aastaringselt, siis on põrand võimalikult kaua vastupidav!

3. Parketti tuleb hoiustada kinnistes pakkides, paigaldatavas ruumis ennem paigaldust minimaalselt 48h, ideaalis kuni nädal!

Miks?
See on vajalik, et parkett saaks harjuda ruumi temperatuuriga. Pakid avatakse järjest paigaldamise käigus.

4. Põrandamaterjal tuleks enne paigaldust nö segamini sorteerida.

Miks?
Et paigaldades ei jääks üks tuba heledamate ning teine tumedamate laudadega, siis tuleks lauad segi ajada, et ühte kohta saaks nii tumedat kui ka heledat lauda. Lauad, mis üldse ei sobi, võib tõsta eraldi ja hiljem paigaldada – kas mööbli alla või saagida algusteks ja lõppudeks.

5. Parketi paigalduse suund

Parketi paigalduse suund pannakse paika mõõtmise tulemusena. Võimaluse korral akna suunas, jagatud nii, et kahelt poolt lõppeb võrdselt. Aga on ka teisi võimalusi, nt diagonaalis jms. Paigalduse suund sõltub suurel määral ruumi eripäradest. Selle otsustamisel tuleks aluseks võtta see, et paigaldatud põrand mõjuks hästi ning tooks välja ruumi parimad omadused.