Kuna tolmuvaba lihvimine kogub järjest populaarsust, siis otsustasime selgitada lahti, millega on tegu ja kuidas tolmuvaba lihvimine käib.

Sageli jääb puitpõrandate uuendamine ja restaureerimine selle taha, et kardame puitpõranda lihvimisel tekkivat tolmu. Tolmuvaba lihvimisega selle pärast enam muretsema ei pea! Tolmuvaba lihvimine võimaldab puitpõrandaid taastada kasvõi kõrvaltoas ilma suuremate ümberkorraldusteta! Seega ei pea tervet elamist tühjaks tassima, vaid piisab mööbli teisaldamisest teise tuppa.

Milliseid pindasid tuleb lihvida?

  • Uus viimistlemata parkett (piisab kerglihvimisest)
  • Juba kasutuses olnud põrand (vajab täislihvi)

Mis see mulle maksma läheb?

Tasub kindlasti ära mainida, et tolmuvaba lihvimise tööriistad on hinnalt n-ö tavalistest üksjagu kallimad. Tolmuvaba põrandalihvimise eripära seisneb asjaolus, et kõik lihvimiseks kasutatavad tööriistad on ühendatud lihvimisel tekkiva tolmu kogumise seadmega, mida võib nimetada põhimõtteliselt tolmuimejaks. Tolmuvaba lihvimise protsess on tavalisest küll natuke pikem, aga tulemus tänu sellele parem. Kasutatakse kuni nelja erinevat seadet, kusjuures lihvimisel minnakse üle järjest peenematele liivapaberitele – kõigepealt kõige jämedama paberiga lintlihvija, siis pannakse sellele peenem paber, seejärel tuleb juba trio-lihvija kord. Mainitud trio-lihvija tööpõhimõte seisneb selles, et seadmel on kolm iseseisvalt pöörlevat väikest lihvketast, mis omakorda pöörlevad kõik koos ka seadme suhtes. Just sellises tehnoloogias ja asjaolus, et nõnda toetub seade täistallaga ühtlaselt põrandale, peitubki iva, miks trio-lihvijaga tehtud töö tulemusena saadakse ideaalne ühtlaselt sile põrand. Lisaks on eraldi seadmed äärte ja nurkade lihvimiseks, mis on samuti ühendatud tolmuimeja külge. Teenuse hind on küll veidi kallim tavapärasest lihvimisest, kuid kliendid saavad tulemuse kvaliteedis kindlad olla.
Kuna inimeste tolmutaluvus on väga individuaalne, siis FineFloors Põrandasalongi esindajad ise armastavad öelda, et tegemist on praktiliselt tolmuvaba lihvimisega. Üks meie klient kirjeldas väga ilusti lihvimise tagajärjel tekkinud tolmukogust – nagu ei oleks paar nädalat olmetolmu pühkinud. Seega ei pea kartma, et peale põrandatöid peab tellima koristusfirma või veel hullem – hakkama vahetama tapeete ja teostama suuremaid remonttöid.

Tasub teada!

Põranda tolmuvaba lihvimine
  • Kasutatakse eriseadmeid, mis võimaldavad lihvimisel eralduva puidutolmu kokku koguda.
  • Tegevus on keskkonnasõbralik ega ohusta ka töötaja tervist.
  • Ei riku ruumide siseviimistlust ega interjööri.
  • Peale lihvimist on otstarbekas põrand katta kvaliteetse õliga.
Vaata siit, mis teenuseid FineFloors Põrandasalong pakub!
For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded. For more details, please see our Privacy Policy.
I Accept