Blogi

KATSETA ERINEVATE ÕLITOONIDE SOBIVUST RUUMIS!

04.09.2018

FineFloors Põrandasalong kasutab põrandate lõppviimistlusel Rubio Monocoat õlisid.

   Põhjuseid selleks on mitmeid:

Puidust pind tuleb katta ainult ühe kihiga
Väga lai toonivalik
Väike kulu - 1L-ga saab õlitada 30-50m2
Õli ei sisalda keemilisi lendlevaid ühendeid

   Rubio Monocoat teeb õlide valimise veelgi lihtsamaks tänu oma uuele King of Colours töötlusprogrammile!

Töötlusprogrammi idee on see, et klient saab ise proovida erinevates interjöörides õlitoonide sobivust.

Näiteks saab valida töötasapinna tooni ühe ja põrandatooni teise ning siis  võrrelda, kas antud toonid sobivad omavahel kokku ja milline jääb ruumi üldilme.

Valida saab 40 erineva tooni vahel.

 Proovi ja katseta ise!

                             

Videod

19.02.2018

Kui olete soetanud mõne meiepoolt pakutavatest puiduõlidest või kontaktliimidest aga nende kasutamine tekitab küsimusi, oleme selleks puhuks laadinud üles mõned videod:

 

 

PURUSTAME 5 MÜÜTI PUITPÕRANDATE KOHTA!

14.02.2018
PURUSTAME 5 MÜÜTI PUITPÕRANDATE KOHTA!

1. Puitpõrandad on kallid

Puitpõrandat soetades tuleb küll esialgu välja käija suurem summa raha, kuid pikemas perspektiivis tasub see ost end ära, kuna mittenaturaalsed põrandamaterjalid peavad vastu kordades (aastaid) vähem. Kui puitpõrand on paigaldatud kvaliteetselt, siis on tema keskmine eluiga isegi kuni mitusada aastat. Erinevalt teistest põrandamaterjalidest, mis peavad vastu 5-20 aastat. Puitpõrand on tark investeering ning õige kasutamise ja hoolduse korral teenindab“ see Teid terve elu!

 

2. Puitpõrandad ei sobi koju, kus on lapsed ja lemmikloomad

Kindlasti võiks eelistada puidust põrandat nii looma kui ka lapse olemasolu korral. Puitpõrandad kannatavad välja lemmikloomade küüned ja erinevad vedelikud, mis võivad põrandale sattuda.  Samuti on oluline, et lapsel oleks soe ning mugav põrandal toimetada. Et leida enda elustiiliga sobiv põrand, on kasutusele võetud Janka meetod ja Brinelli meetod. Mida intensiivsem põrandakasutus, seda tugevam tuleks valida puit. Lõpliku otsuse tegemiseks külastage Põrandasalogi ja paluge spesialistil endale kõik selgeks teha.

 

3. Puitpõrandaid on raske korras hoida ning neid on keeruline hooldada

Puitpõrandat on igapäevaselt väga lihtne hooldada. Piisab tolmuimejast, seebist ja veest. Samuti aitavad põrandal värske ja kaunina välja näha põrandaõlid, mis kaitsevad puitu ja säilitavad kodusoojuse ning aitavad libisemise vastu, erinevalt lakist. Õlitatud pinna pesemine põrandaseebiga võib tõsisema hoolduse vajadust mitme aasta jagu edasi lükata. Samas on õliga viimistletud puitpõrandat on väga linhtne värskendada hooldusõlituse abil. Viimasega saab inimene vabalt ka ise hakkama aga soovi korral saab kas vastavat teenust osta põrandafirma käest.

 

4.Puitpõrandale tekivad kergelt kriimud ja jäljed

Ajapikku kuluvad kõik põrandamaterjalid. Puitpõrand on tegelikult ainuke materjal, mida on võimalik täielikult taastada, et see näeks välja nagu uus. Enamus kriimud ja jäljed, mis puitpinnal on, tekivad lõppviimistlusele. Seega puit ise jääb praktiliselt kahjustamata. Viimistluseks tuleks valida selline puiduõli, millele saab vajadusel ka kohtparandust teha. Kui puit on saanud sügavamalt kahjustada, siis piisab lihvimisest ja uuesti õlitamisest, et põrand näeks välja värske. Kriimude ja jälgede teket saab teadlikult ka ennetada, paigaldades toolijalgade alla vildid, vältida kontsadega kõndimist põrandal, lõigata lemmiklooma küüsi ning koristada tekkinud plekk kohe õige vahendiga ära. 

 

5. Puitpõrand ei sobi märgadesse ja niisketesse ruumidesse

Tegelikult sobib küll, kõik sõltub puidutüübist. Kindlasti ei peaks vannituppa paigaldama pehmet puitu nagu kuusk või mänd. Samas on väga stiilne ja oma omadustelt sobiv puit vannituppa Teak, kuna ta on kõrge õlisisaldusega, mis muudab ta niiskuskindlaks. Samuti sobib Teak oma kõrge kuumuse taluvuse tõttu saunaruumi. Oluline on ka jälgida, millise lõppviimistluse kasuks otsustada.

 

Kui Sina hindad kvaliteeti ja puidu soojust oma kodus, siis on puitpõrand selle jaoks kõige õigem valik!

Indoor Air Comfort GOLD label - Rubio Monocoat puiduõlil on!

19.01.2018
Indoor Air Comfort GOLD label - Rubio Monocoat puiduõlil on!

Rubio Monocoat viimistlusõli on kvaliteetne ja keskkonnasõbralik!

Inimesed ülemaailma märkavad aina rohkem kõiki faktoreid, mis mõjutavad tervist: siseruumi õhu kvaliteeti mõjutavad erinevad materjalid ja vahendid, mis lekitavad õhku kahjulikke aineid.

See kõik võib lõpuks viia mitme tervisprobleemini- alustades peavaludest, nähaärritustest kuni isegi astma ja vähini välja. Selle tõttu ongi tarbijad järjest teadlikumad, milliseid tooteid eelistada.

Puhas toaõhk

Keskkonnasõbralike toodete teerajaja Rubio Monocoat toodetud viimistlusõli on esimene omataoline, mis on täielikult õhus lendlevate keemiliste ühendite vaba.

Kolm aastat tagasi, veel enne kui võeti kasutusele mõistelühend LOÜ (lendlevad orgaanilised ühendid), otsustas tootja Rubio lati seada nii kõrgele, et tootes sisalduks 0% lendlevaid orgaanilisi ühendeid. Standardid, mis Rubio Monocoat endale seadis, olid rangemad, kui need mis on kirjeldatud 2010. aasta õigustaktides. See näitab, et ettevõte hoolib nii töötegijast kui ka lõpptarbijast.

2018. aastal viib ettevõte oma tegevuse järgmisele tasemele, lisades oma kvaliteeti tagavate sertifikaatide loetellu uue ökomärgise. Eurofins Indoor Air Comfort Label ökomärgis garanteerib meie klientidele pakutavate toodete jätkuvalt kõrge standardi.

Eurofins Indoor Air Comfort 

Rubio Monocoat on esimene ettevõte puiduhooldustoodete sektoris, kes sai endale ökömärgise Eurofins Indoor Air Comfort Gold Label. Sama märgise on saanud tuntud ehitusettevõtted BASF, Knauf Insulation ja Saint Gobain.

Selle märgisega soovime jätkuvalt oma klientidele anda garantii, et meie tooted on turvaline valik ega sisalda mürgiseid õhus lendlevaid ühendeid.

Eurofins Indoor Air Comfort on märk sellest, et Rubio Monocoat keskendub kvaliteedile ja tervema siseruumide õhukeskkonna loomisele. Märgis kirjeldab kombineeritult siseruumides tervist kahjustavaid heitgaase ning toob ära Euroopas kehtestatud piirnõuded ning kõike seda ühes sertifikaadis.

 

Lisaks on Rubio Monocoatil järgmised rahvusvahelised sertifikaadid:

 • FR-certificate Bfl-S1

Meie leegi levikut aeglustav RMC FR Oil System on testitud vastavalt järgmiste standartitega EN13501-1, EN ISO 11925-2 ja EN ISO 9239-1. Saavutatud on Bfl s1 tase. B-sertificate on kõrgeim klass, mida õlil on võimalik saada.

 • Toy Standard EN 71-3

Ohutu laste mänguasjadel.

Loe lähemalt ökomärgisesthttps://www.eurofins.com/consumer-product-testing/information/ecolabels-quality-labels/indoor-air-comfort-eurofins-certified-products/

 

Põrandaliist annab ruumile ilme

16.01.2018
Põrandaliist annab ruumile ilme

Tänapäevani ei ole teada, kes leiutas liistud. Mõned teadlased väidavad, et esimene liist leiti Vana-Egiptuse ajastust ja teised jälle, et Vana-Rooma ajastust. Teada on, et alates viktoriaanlikust ajastust muutusid kodudes populaarseks põrandaliistud. Põrandat raamivatel liistudel on mitmeid funktsioone - need pakuvad ühtlasi ka silmailu.

Põrandaliistud on vajalikud:

 • Need loovad põranda ja seina vahele nn „kaitsemüüri“, mis takistab mööblil ja erinevatel esemetel seina kahjustada
 • Kunagi kui niiskustõkketöid ei teostatud, siis liistud pärssisid niiskuse tekkimist
 • Peidavad ära seina ja põrandavahelise ala, kus asuvad juhtmed ja muu silmale ebavajaliku
 • Paisuvuugi katmiseks
 • Pakuvad ruumis silmailu.

 

Milline põrandaliist sobib Sinu koju?

Põrandaliistude valik on FineFloorsis lai – saadaval on täispuidust või mdf-st, värvitud, õlitatud, madalat, kõrget, heledat, tumedat või mitmevärvilist liistu. Parim aeg sobiva liistu valimiseks on siis, kui põrand on päris valmis.

 • Vali põrandaliistu materjal sama või sarnane põrandamaterjaliga. Kui põrand on tehtud tammest, siis eelista tammeliistu.
 • Liistude toon võiks kokku sobida ülejäänud ruumi toonidega. Et tekiks sujuv toonide üleminek. Väga hea tulemuse jätab, kui seinad on heledad ja liist on tumedam. Klassikalisem valik on põrandale ja liistule valida üks toon.
 • Liistu profiili valik on igaühe enda maitse asi.

 

FineFloors Põrandasalongi klientide lemmikud on erinevate mõõtmetega lihtsad ja stiilsed tammest rombliistud, mille hinna ja kvaliteedisuhe on paigas. Oma rombi kuju tõttu ei kogu liist nii palju tolmu.

Lisaks pakume 2-süsteemseid liiste, mis võimaldavad paigaldada liistu nii, et kinnitusi näha ei jää. Lisaks pakuvad sellised liistud võimalust kasutada kahte erinevat õlitooni, mis teeb lõpptulemuse huvitavamaks ja üleminek põrandatoonilt seinatoonile on sujuvam.

Liiste ja liistutooni saab mugavalt valida meie Männiku tee 96g salongist või e-poest!

 

 

PUIT ELAB IGAVESTI!

09.01.2018
PUIT ELAB IGAVESTI!

Ei taha loobuda oma vanast puitpõrandast? Soovid säilitada antiikse ja kordumatu atmosfääri oma kodus? 

Mõningad ideed kuidas saavutada head lõpptulemust!

 • USALDA SPETSIALISTI

Kõigepealt oleks vajalik põranda seisukorra hindamiseks kohale kutsuda oma ala professionaal. Spetsialisti vaatlusel selgub materjali tüüp ja põranda reaalne olukord. Kas antud põrandat on võimalik restaureerida või tuleks siiski otsustada uue põranda kasuks?

Enamus põrandaid on siiski võimalik taastada, kõik sõltub ainult sellest, kas rahaliselt on see mõistlik. Mõnikord tuleb vana taastamine kordades kallim.

Spetsialist võib tuvastada, et aluspõrand on ära vajunud, laagid on mädanenud või suisa katki ja põrand kriuksub (tekib puidu ja naela üksteise vastu hõõrumisest). Oluline on ka jälgida põrandalaudade seisukorda - kas lauad on katki või viga saanud? Kui pooled põrandalaudadest on kahjustatud, siis on mõistlikum teostada uue põranda paigaldus.

 • PÕRANDALE VIIMASE LIHVI ANDMINE

Kui eelnevalt välja toodud punktid ei käi Sinu põranda kohta, siis piisab laudpõranda lihvimisest ja õlitamisest. Enne kui hakata lihvima, tuleb kindlasti kõik väljaulatuvad naelapead ja tapid korralikult tagasi lüüa, et need ei jääks lihvimismasinale ette.

Lihvimiseks kasutatakse erineva karedusega lihvimispaberit. Mida tugevam lakikiht, seda tugevam lihvimispaber. Lihvimise eesmärgiks on vana ja kulunud põranda ühtlustamine ja puhastamine vanast kihist.

Esmalt lihvitakse pind jämeda lihvimispaberiga ja lihvimismasinaga diagonaalis liikudes materjali suunas , seejärel lihvitakse nurgad ja servad. Järgnevalt liigutakse piki puusüüd peenema liivapaberiga. Lõpuks võetakse lihvimiseks kõige peenema strukuuriga paber ja sellega lihvitakse ka servad. 

Põranda tolmuvabalt lihvimisest lugege täpsemalt artiklist 

http://www.finefloors.ee/et/n/poranda-tolmuvaba-lihvimine-ja-vastupidavaks-olitamine

 

 • LÕPPVIIMISTLUS - LAKKIDA VÕI ÕLITADA?

Suurim vahe lakkimise ja õlitamise vahel on see, et lakk moodustab puidu pinnale kaitsva kihi. Laki vastupidavus sõltub selle kvaliteedist ja kihtide arvust. Õli seevastu imbub puidu pooridesse ja kiht jääb tunduvalt õhem.

Õliga immutatud puit saavutab oma kulumiskindluse õigeaegsete hooldusõlituste abil. See ei tähenda, et lakitud põrand on hooldusvaba. Ka lakitud põrand vajab õigeid hooldusvahendeid.

Räägime lähemalt õlitamise tehnikast ja täpsemalt õlist, millega töötab FineFloors Põrandasalong. Meil on kasutusel Rubio Monocoat Oil+2C siseõli, mis sobib oma omaduste poolest puitpõrandale nagu valatult. Eriti lihtsaks teeb õlitamise tõsiasi, et õli tuleb peale kanda ühe kihina. Ja sellest ühest kihist piisab täielikult, et puitu kaitsta ja toonida ning säilitada puidu loomulikku välimust. 

Meie põrandasalongis pakutav puitpõrandatele mõeldud õli on keskkonna- ja tervisesõbralik ning see sobib väga hästi allergikute ja tundlike inimeste kodudesse. Toonivalikus on 61 erinevat tooni – leia vaid omale meelepärane.

 KASUTAMINE: 

1. Töötlemata puit: lihvige pind liivapaberiga. Puhastage lihvitud pind tolmust, kõrvaldage tolmujäägid toote RMC Cleaner abil.

2. Segage kaks komponenti hoolikalt (1-2 minutit) ligikaudselt 3 osa A-d ja 1 osa B-d.

3. Kui puhastatud pind on kuiv, hõõruge sellele laiali väike kogus toodet RMC Oil Plus 2C (riidelapi, svammi või lihvimismasinaga, millele on kinnitatud beež poleerimistald). Töödelge korraga 5– 10 m2 ala.

4. Laske tootel mõni minut reageerida ja. eemaldage liigne õli hoolikalt (riidelapiga või lihvimismasinaga, millele on kinnitatud valge poleerimistald) 15 minuti jooksul alates pealekandmisest. Pind peab tunduma kuiv! Töödelge samamoodi ülejäänud alad.

5. Hea ventilatsiooniga ruumis on pind kõndimiskindel 24-36 tunni pärast.

TÄHELEPANU!

Mitte mingil tingimusel ei tohi toodet lahjendada! Õliga määrdunud riidelapid võivad ise süttida. Seetõttu tuleb need pärast kasutamist ja enne kasutuselt kõrvaldamist asetada vette.

Loe lisaks artiklist, miks eelistada õlitatud pinda lakitud pinnale 

http://www.finefloors.ee/et/n/oli-voi-lakk

 

 

 

 

 

Trendikas skandinaavia stiil - kuidas ja kellele?

08.12.2017
Trendikas skandinaavia stiil - kuidas ja kellele?

Kodukujundusest kõneldes tuuakse esile skandinaaviapärast, soovitakse näiteks skandinaavia stiilis köögimööblit või lihtsalt nenditakse, et skandinaavia stiil on moes.

Mida see stiil endast täpsemalt kujutab? Ja kuidas saab FineFloors´i põrandasalong olla abiks skandinaaviapärase interjööri loomisel teie kodus.

Skandinaavia stiil sai alguse 1950-ndatel aastatel Põhjamaades - Soomes, Norras, Rootsis, Iirimaal ja Taanis. Stiili iseloomustab lihtsus, minimalism ja funktsionaalsus. Inglise keeles öeldakse selle stiili kohta - beautiful mess.

Domineerivad heledad ning neutraalsed toonid - valge, beež, hall. Järjest populaarsemaks muutub ka heledatele toonidele tumedama tooni lisamine.

Skandinaavia stiili on kerge saavutada ja mulje interjöörist jääb samuti lihtne, hubane ja kodune. Seinale sobivad erinevad kirjutatud mõtteterad, peeglid ning pildid, mida kaunistavad imeilusad puidust raamid. 

Skandinaavia stiilis elamises võib kohata palju puitu. Puit tekitab sooja ja mõnusa tunde. Ka põrandakattena võiks eelistada puitmaterjale.

Kuidas leida endale sobiv põrandamaterjal? Kui soovite heledamat puitu, siis oma olemuselt on üks heledamaid puite saar, mis sobib hästi põrandale, sest talub hästi löökkoormust. Viimistluseks sobib tugevale saare puidule läbipaistev puiduõli Rubio Monocoat Oil+2C Pure, mis kaitseb puitu ja säilitab puidu loomuliku tonaalsuse.

Kui saar pole teie lemmikute hulgas, siis alati on võimalus valida tamm, mis on oma toonilt tumedam. Heledama tooni saavutamisel tuleb samuti appi puiduõli Rubio Monocoat Oil+2C. Valikus on 61 erinevat tooni ja heledaid skandinaavialiku stiili juurde sobivaid toone leiab mitmeid.

Puiduõlid ei ole mõeldud ainult põrandale-võta oma selle aasta viimane väljakutse vastu ja värskenda ise oma vana tolmu koguv puidust tool, laud või muu ese Rubio Monocoat puiduõliga!

 

 

 

Uus aasta toob sisekujundusse merekarva toonid

28.11.2017
Uus aasta toob sisekujundusse merekarva toonid

Kui olete alustamas oma kodu värskendamist või uue kodu loomist ja mõtteid jääb väheks, siis võtke aega, et tutvuda 2018. aasta värvitrendidega.

Paaril eelneval aastal osutusid väga populaarseteks pastelsed hallid ja heledad toonid, mis tekitavad skandinaavialiku atmosfääri ning millest õhkab kargust ja jahedust. Ka meie salongis on domineerinud sel aastal hallikad toonid - Rubio Monocoat oil+2c Sky Grey, Ash Grey, Havanna ja beežid toonid- Rubio Monocoat oil+2c Mist, Smoke, White 5%. Need puiduõlid sobivad kasutamiseks põrandal, mööblil ja töötasapindadel.

Uus aasta tundub sisekujunduse maailmas värvilisem. Erinevad interjööriga tegelevad ettevõtted on välja valinud ja esile toonud 2018. aasta värvitrendid. Tugevalt tõuseb esile elegantne sinine toon, milles on tunda mere hõngu ja müstilisust, mis peidab endas suuremat vabadust ja siirust.

Rubio Monocoat toonivalikust leiad sarnaseid toone mitmeid- Rubio Monocoat oil+2c Midnight Indigo, Velvet Green, Saphire, Peacock Green.

Aastat 2018 iseloomustavad värvimaailmas veel sellised julged toonid nagu punane ja pehme must. Neid toone leiab meiegi valikust - Rubio Monocoat oil+2c Ruby, Cherry Coral, Cherry ja Charcoal.

 

 

 

 

 

 

 

Uus staar on sündinud!

27.07.2016
Uus staar on sündinud!

Juba mõnda aega on saanud meie kodulehelt ja salongist osta uut toodet Rubio Monocoat BioCleaner. Sisuliselt võib toodet nimetada tavalise RMC Cleaneri väikeseks, kuid tugevaks vennaks. Kogemused kontoris näitasid, et vahend suudab teha isegi asju, milleks see ei ole ette nähtud.

Milles seisneb vahe tavalise Cleaneri ja BioCleaneri vahel? Tavaline Cleaner on mõeldud eeskätt puitpindade puhastamiseks ennem õlitamist kuid seda saab kasutada ka töövahendite jms. puhastamiseks pärast õlitamist. Reaalses elus proovisime sellega eemaldada Chocolate tooni õli teksapükstelt, tulemuseks väga palju heledam kuid siiski silmaga nähtav plekk.
BioCleaner on mõeldud pigem just selliste plekkide eemaldamiseks. Kuna toode ei sisalda happeid, ei ole tuleohtlik ja on baktereid hävitava toimega, võib seda lisada lausa pesumasinasse. Toode ei kahjusta tekstiili ega sünteetilisi materjale, mis teeb ta riietele ja jalanõudele ohutuks.
BioCleaner sobib kasutamiseks nii tööstuslikkudes tingimustes kui ka kodus, kus saab seda rakendada näiteks pliitide pealispindade, mehhaaniliste osade ja tahma eemaldamiseks. BioCleanerit võib kasutada kõikidel pestavatel pindadel, see ei korrodeeru. Kontoris oli olukord, kus sülearvuti kaane peale oli läinud üle aasta tagasi valget puiduõli, mis eemaldus BioCleaneriga väga lihtsalt nagu võluväel. Proovisime tootega eemaldada pigi ja asfaltitükke driftiauto rattakoopa pealt, mis õnnestus.

Kokkuvõtteks võib öelda, et tegu on ühe äärmiselt hea vahendiga, mis aitab eemaldada plekke pindadelt ja kohtadest, kust ei oskaks aimatagi.  

Valmista ise pilkupüüdev puidust pudelihoidja!

14.06.2016
Valmista ise pilkupüüdev puidust pudelihoidja!

Alates esimesest hetkest, kui seda lahendust nägime, tahtsime seda proovida. Praktikas toimib see lahendus nii, et pudelihoidja alumine serv on lõigatud väga täpse nurga all viltu, raskuskese jääb täpselt keskele ja tänu sellele tundub pudel õhus hõljuvat. Peale vaadates tundub antud lahendus väga keeruline, kuid kui lõigata kõik nurgad väga täpselt, ei ole lõpptulemust üldse keeruline saavutada.


Sul on vaja:

 • 38,1 x 7,93 x 1,9 cm täispuit laud (õpetuses on kasutatud tamme puitu)
 • Mõõdulint
 • Pliiats
 • Tikksaag
 • Trellpuur
 • 3,81 cm läbimõõduga frees trellpuurile
 • Liivapaber (nii suurema kui ka väiksema teraga)
 • Lõppviimistlus tarvikud
 • Pudelit, mida oma uues hoidikus hoiustada

 

 1. Võta mõõdulint ja pea meeles: kaks korda mõõda, üks kord lõika. Mõõda mööda lauda alla 35,87 cm. Tõmba joon küljest küljeni. Tähtis on, et joon oleks võimalikult sirge. 2. Pööra laud ümber ja mõõda teisel pool lauda 34,92 cm. Tõmba taaskord sirge joon küljest küljeni.


 3. Keera laud külje peale ja tõmba sirge joon külje peale joonest jooneni. Joon tuleb 27˚ nurga all.


 4. Nüüd tuleb laud lõigata tikksaega külgmist joont jälgides. Püüa olla võimalikult täpne.


 5. Laua teisest otsast tuleb mõõta ülevalt alla 7,93 cm. Tõmba sirge joon. Küljelt küljele tuleb mõõta 4,12 cm. Tõmba sirge joon küljest küljeni. Nüüd tekib kahe joone lõike kohale „X“, mis on keskpunkt 3,81 cm diameetriga sisse freesitud ringile.


 6. Kasuta trellpuuri freesimise otsikut ja lõika ringikujuline auk pudelikaela jaoks.


 7. Lihvi laud, auk ja selle ümbrus jämedateralise lihvimispaberiga. Lihvi laua pind üle ka peeneteralise lihvimispaberiga.


 8. Nüüd on aeg lõppviimistluse jaoks. Võimalusi on mitmeid: puiduõli, lakk, värv.
  Lisaks võib kasutada puidu sisse piltide, jooniste või tekstide graveerimiseks mõeldud puidupõletit. Puidu graveerimisseadmega tuleks töötada ennem lõppviimistluse peale kandmist.

Ja pudelihoidik ongi valmis! Pudeli täpsesse tasakaalu saamine võib võtta aega aga balanseeritud ta saab! 

Sinu kööki sobiv puidust lõikelaud 5 lihtsa sammu abil.

07.06.2016
Sinu kööki sobiv puidust lõikelaud 5 lihtsa sammu abil.

 1. Vali välja meelepärane puit. Valiku tegemisel oleks hea arvestada, et kasutades okaspuude puitu mis on olemuselt pehmem, tekivad lõikejäljed kiiremini.
  Toorikuks sobivat puitu leiad kindlasti lähimast ehituspoest.
 2. Kui oled välja valinud mingisuguse kindla kujundi, mille järgi soovid oma lõikelauale kuju anda, joonista see paberile ja lõika välja. Tekkinud šablooni kasutades kanna kujund hariliku pliiatsiga puidule. Kindlama käe puhul võid kavandi ka otse puidule joonistada.

 3. Lõika kujund välja, kasutades selleks tikksaagi. Ümarate joonte puhul liigu saega aeglaselt edasi, et kõik lõiked saaksid sujuvad.  

 4. Puidust lõikelaua siledaks lihvimisel võid kasutada nii lihvimismasinat kui ka seda käsitsi lihvida, kasutades selle jaoks liivapaberit. Rohkem tähelepanu tasub pöörata lõikelaua külgedele ja äärtele.

 5. Puidust lõikelaua lõppviimistluseks võib kasutada täiesti tavalist toiduõli aga kui on soov anda lõikelauale tooni, soovitame Rubio Monocoat Hybrid Wood Protectorit, mida on olemas 24 valmistooni. Et vastvalminud lõikelauale rohkem isikupära anda, on võimalik sellele ka kirjutada või joonistada, kasutades selleks puidugraveerijat.

Originaalartikkel: http://www.designsponge.com/2011/09/diy-project-homemade-cutting-boards.html

Puitpõrand ja lemmikloom – helesinine unistus või kauakestev kooslus?

30.05.2016
Puitpõrand ja lemmikloom – helesinine unistus või kauakestev kooslus?

Puitpõranda lõppviimistluse valimisel on palju erinevaid tegureid, sealhulgas ka meie suurimad sõbrad – lemmikloomad. Foorumites on mitmeid küsimusi teemal, kuidas peab vastu puitpõrand, kui sellel tatsub lisaks ka koer. Mis saab küünejälgedest? Kui kerge või raske on puhtust pidada? Aga kui kutsikas kipub tuppa laskma? Nendele küsimustele käesolevas artiklis vastamegi.

Lakitud põranda puhul tuleks arvesse võtta, et lakitud pinda on oluliselt kergem kahjustada. Aegamööda tekivad laki sisse mikropraod, mis aja möödudes suurenevad. Selliselt rikutud lakk hakkab kooruma ja lahtiste osade vahele koguneb mustust, mida on pea võimatu kätte saada. Lakitud pinna uuendamiseks tuleb kogu lakitud põrand lihvida ja uuesti viimistleda.
Õlitatud põranda puhul ei ole mehhaanilised vigastused nii kerged tekkima. Loomulikult sõltub õlitatud põranda vastupidavus küünejälgedele ka suuresti puidu liigist. Näiteks okaspuude puit on pehmem kui lehtpuude oma. Brinelli indeksi järgi on kõige pehmem puit mänd näitajaga 1.3, üks levinumaid puiduliike, tammepuit, on näitajaga 3.4. Kõige tugevamad on merbau (4.6), wenge (5.3) ja jatoba (6.8).

Nagu ülalpool välja toodud sai, on lakitud põranda puhtana hoidmine sellevõrra keerulisem, et mikropragudesse kogunev mustus kipub lakikihi alla minema. Õlitatud põrandaga seda muret ei ole. Igapäevaseks puitpõranda puhastamiseks sobib hästi pehmeharjaseline tolmuimeja ning põrandapesuks spetsiaalne puitpõrandaseep, mis lisaks mustuse eemaldamisele annab puitpõrandale ka lisakaitsekihi. Hirm, et poriste käppadega tuppa tulnud pere lemmik rikub ilusa põranda ei ole põhjendatud kuna õlitatud põrand ei ima pori sisse.

Kui lemmiklooma näol on tegemist alles kutsikaga, juhtub aegajalt piss tulema sinna kuhu see mõeldud ei ole. Kusihape hakkab pikapeale puiduga reageerima ja tulemuseks ongi rikutud põrand. Vahet ei ole, millise viimistluse on põrand saanud, uriin on pikas perspektiivis kahjulik kõikidele põrandakattematerjalidele. Õlitatud põrand on küll vetthülgav kuid sellest hoolimata tuleks piss koristada ära esimesel võimalusel, vältimaks erinevat tooni laike põrandas.
Jooginõude alla tuleks panna kaitsev alus, kuna pidev lahtine vesi puitpinnal ei puidule väga tervislik. Muretsema ei pea, et kohe kui vett maha läheb, juhtub õlitatud põrandaga midagi. Esimesel võimalusel ja õigeaegselt kuivatatud põrand ei muutu, tonaalsus püsib sama ja puit ei paisu.

Lemmiklooma omades tuleb arvestada ka sellega, et loomal oleks mugav põrandal liikuda. Lakitud põrand või laminaatparkett võib olla looma jaoks liiga libe, loom võib kukkuda ja viga saada. Õlitatud puitpõrand on seevastu ka lemmikloomale mugav, naturaalne ja esteetiliselt ilus.

5 põhjust, miks eelistada õlitatud põrandat lakitud põrandale.

27.05.2016
5 põhjust, miks eelistada õlitatud põrandat lakitud põrandale.
 • Õlitatud põrand on jala all tunduvalt soojem.
  Põranda õlitamine jätab puidule alles tema soojuse ja naturaalsuse. Seda tänu sellele, et õlitades ei teki puidule soojuse imendumist takistavat kihti. Põranda lakkimisel tekib puidule niiöelda kilejas kiht, mis takistab soojuse imendumist puitu, seega ei ole lakitud pind jalaall soe ega naturaalne.

 • Kohtparanduste tegemine on palju kergem.
  Lakitud põranda vigastamisel tuleb arvestada suure ja aeganõudva põranda restaureerimisega. Kuna lakile ei saa teostada kohtparandusi, tuleb kogu lakitud pind eelnevalt lihvida ja seejärel uuesti lakkida. Õlitatud põrandal piisab kahjustunud koha lihvimisest ja uuesti õlitamisest. Ülekatmise ega alustamise jälgi ei jää.

 • Keskkonnasõbralikkus on suurem.
  Enamus lakke sisaldavad lahusteid või muid ohtlikke aineid, mis laki kuivades õhus lendlema hakkavad. Sellised ained võivad tekitada allergiaid või hingamisraskusi. Rubio Monocoat õlides on selliste ainete sisaldus 0%, st. et Rubio Monocoat õlid ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid.

 • Õlitamine võtab tunduvalt vähem aega.
  Lakkimisele kuluv aeg on mitmekordselt suurem, kuna peale tuleb kanda mitu kihti, mille vahel peab saama lakk kuivada. Rubio Monocoat õlisid kantakse seevastu peale üheainsa kihiga ja õlitades puitpinna näiteks õhtul, on see hommiku saabudes valmis kasutamiseks.

 • Peaaegu lõputu toonide valik.
  Rubio Monocoat õlidel on 53 valmistooni. Kui nende seast lemmikut ei leia, pakub Rubio Monocoat välja veel 14 eeltooni. Tänu sellele on võimalik saavutada kuni 800 erinevat tooni.

Kontaktliim STA-PUT- kui vajad kiiret ja ülitugevat naket!

18.05.2016
Kontaktliim STA-PUT- kui vajad kiiret ja ülitugevat naket!

Kuidas saavutada kiire, ülitugev nake samal ajal muretsemata, et liim tilgub maha, satub kätele või mistahes kohta kust on seda võimatu eemaldada? Loomulikult STA-PUT kontaktliimiga!
Kasutades liimimiseks muid laiatarbekauplustest saadaolevaid kiirliime, puutume tihti kokku probleemiga, kui kork sulgub halvasti, liim valgub välja või satub kätele. Lõpuks on liimiga koos kõik kohad peale selle, mida algselt liimida sooviti. Sellised mured kahandab olematuks meie kontaktliim STA-PUT!
Kontaktliim STA-PUT on mõeldud nii tööstuslikuks kui ka kodukasutuseks. Tööstuslikult saab meie liimi kasutada näiteks mööblitööstuses, puidu- ja tisleritööstuses. Kodus saab seda kasutada mööbli liimimiseks, erinevate põrandakattematerjalide maha liimimiseks, puidust dekoratiivseinte liimimiseks seinapinnale jne.
Kontaktliim STA-PUT liimib väga hästi enamikke erinevaid materjale, k.a. plastmaterjalid. Lisaks liimib väga hästi ka laminaate, naturaalpuidust vineeri, PVC, ABS ja muid plaste, naturaal- ja kunstnahka, gobelääni, peeglit, keraamilisi detaile, klaaskiudu, geelkatet, paberit, klaasi, korkmaterjali, vilti, vahtkummi, heliisolatsiooni, alumiiniumi ja terast. Liimil on iseloomulik suur tahkete osakeste (HS) kogus, veekindlus ja elastsus.

Kasutamine on samuti lihtne: ennem kasutamist tuleb pudelit korralikult loksutada, eriti kui see on ennem viibinud pikalt madalamal temperatuuril. Optimaalse tulemuse saamiseks peaks ruumi, liimi ja materjali temperatuur olemas umbes 23 kraadi. Enne liimimist puhastada liimitavad pinnad mustusest, õlist, tolmust jms., mis võib mõjutada nakke kvaliteeti. Pinna puhastamiseks kasutage atsetoonivaba lahustit ning laske pinnal täielikult kuivada. Seejärel puhastage pind kuiva lapiga ja alustage liimi pealekandmisega. Pihustage liimitavaid pindu 15-20 cm kauguselt, et pinnale tekiks ühtlane liimikiht, mis kataks 80-100% pinnast.
Ühele liimitavale materjalile pihustage liimi vertikaalsuunas, teisele horisontaalsuunas. Vältige pihustamist ühte punkti ja sellest tulenevalt "liimi loikude" tekkimist. Poorsete pindade puhul on soovitav pihustada liimi kaks korda (teine kiht pärast esimese täielikku kuivamist). Lahusti aurustumisaeg on 2-4 minutit, sõltuvalt tingimustest. Pärast seda võib pinnad kokku liimida, neid tugevalt omavahel kokku surudes. Tähtis on võimalikult ühtlane surumine kogu liimitava pinna ulatuses, see tagab maksimaalse liimimisjõu. Kasutage STA-PUT liimi korralikult ventileeritud ruumis.
Eelistest teiste kontaktliimide ees võib välja tuua kiire nakkumise (2-5 min), minimaalse kulu (1kg/6-8m²), väikese liimikadu ja rebimistesti tulemuse 120 njuutonmeetrit. Materjale saab koheselt peale liimimist töödelda, mis annab liimile suure ajalise eelise ja toode on väga keskkonnasõbralik.
Ka meie kasutame enda kontoris STA-PUT kontaktliimi tänu selle usaldusväärsusele ja tugevale nakkele.STA-PUT kontaktliim on saadaval ka 17 kg kanistris. Toote leiad SIIT!

Puit vannituppa? Kindlasti!

10.05.2016
Puit vannituppa? Kindlasti!

Kes kord on endale puitpõrandad paigaldanud, reeglina enam muid põrandamaterjale ei soovi. Puitpõrand sobib väga hästi kõikidesse ruumidesse aga vähemtuntud on fakt, et puitpõrand sobib väga hästi ka vannituppa.

Tõsi, niisketesse ruumidesse ei ole hea paigaldada tavalist männi- või kuusepuitu, küll aga sobib imehästi teakpuu kasutamiseks just ruumidesse, kus on suur õhuniiskus või vesi. Kasutades teakpuud, ei ole puidust dushiruum enam kättesaamatu unistus vaid käegakatsutav võimalus olla unikaalne. Teakpuust on võimalik teha vanniümbriseid, vanne, dushipõrandaid jne.

Teakpuu, tuntud ka kui tiikpuu või tikapuu, kasvab üle kogu India, Tais, Indoneesias ja Jaavas. Teakpuud eristab teistest enamlevinud puiduliikidest tema kõrge õlisisaldus, mis teeb ta vetthülgavaks. Teakpuu talub ka väga hästi kuumust ja temperatuurikõikumisi, mistõttu on sobilik ka saunas kasutamiseks. Omadustelt on tiikpuu suhteliselt tume puit, millel on iseloomulik lõhn ja mis tundub käega katsudes õline.
Teakpuu töötlemine on suhteliselt kerge nii käsitsi, kui ka masinatega kuid arvestada tuleb, et tänu mineraalidele puidus nüristuvad tööriistad kiiresti.

Teakpuud kasutatakse kõige rohkem laevatekkide, -käsipuude,- luugiavade ja aerudena, kuna teak talub väga hästi soolast vett ja on samal ajal silmale ilus vaadata. Kodus välitingimustes sobib teakpuu hästi näiteks aiamööbli valmistamiseks või basseini ääristamiseks.
Ka FineFloors põrandameistrid on valmistanud teakpuust mitmeid põrandaid, terrasse ja vannitubasid. Soovi korral saab meie põrandasalongist tellida nii teakpuud eraldi, kui ka koos paigaldusega.

Rubio EasyPrimer Aqua ja tasandussegu Rubio EasyFlow-F

29.04.2016
Rubio EasyPrimer Aqua ja tasandussegu Rubio EasyFlow-F

Nagu varem mainitud, on meie jaoks iga uus objekt eriline. Käesolevas artiklis tuleb juttu eramust, kus teostasime tasandusvalu ja panime maha massiivpuidust põranda.
Alustasime objektil põranda teostust tasandusvalu tegemisest. Kasutasime Rubio EasyFlow-F isetasanduvat tasandussegu.

Aluspind, millele tasandusvalu oli planeeritud, koosnes põrandakütte plaatidest. Alusmaterjal oli pehme ja parema nakkuvuse tekkeks Rubio EasyFlow-F tasandusseguga kasutasime ennem tasanduskihi valamist Rubio EasyPrimer Aquat. EasyPrimer Aquat on kerge põrandale kanda, kasutades selleks praimerirulli. Nurgad ja seinaääred on soovituslik pintsliga üle käia, et tagada maksimaalne katvus.

Tasandusvaluks kasutasime Rubio EasyFlow-F fiibertugevdusega isetasanduvat tasandussegu. Peale  praimeri kuivamist valasime tasandussegu (kihi paksusega 3-7mm, vastavalt põranda ebatasasusele).
Tasandussegule vett lisades tekkis minimaalselt tolmu ja tasandussegu maha kandmine oli lihtne ja kiire.

Tasandusvalu peale oli planeeritud massiivpõrandalaud. Massiivpõrandalauad liimisime aluspõranda peale Rubio EasyBond parketiliimiga. Liim sobib kasutamiseks kõikide puiduliikidega ja nake on kiire ning tugev. Liimihammas seisis liimi aluspõrandale kandmisel väga hästi püsti ega vajunud madalaks.

Erinevalt enamikest enamlevinud parketiliimidest ei sisalda Rubio EasyBond pehmendavaid aineid, mis ajapikku läbi puidu imenduvad ja parketi lõppviimistluse rikuvad. Tänu sellele saame garanteerida ilusa, kauakestva põranda.
Kuna liimi nake põrandalaudadega oli kiire ja väga tugev, ei olnud tarvis kasutada lisaraskusi.

Puitpõrandad oma ala meistritelt!

20.04.2016
Puitpõrandad oma ala meistritelt!

Kõik, mida kasutame aktiivselt, kulub. Sama kehtib ka põrandate ja terrasside kohta. Puitpõrandatesse tekivad tihti käigurajad tänu ebakvaliteetsetele lõppviimistlusmaterjalidele ja terrasse räsib pidevalt Eesti muutlik kliima. Need mured on just sellised, mille puhul saame teid aidata meie.
Meie põrandasalong pakub kõiki teenuseid, mis on seotud puitpõrandate ja terrassidega. Võime ehitada teile täiesti uue põranda alustades aluslaagistikust kuni lõppviimistluseni või korda teha teie vana, ustava põranda. Oma töös kasutame ainult parimaid materjale ja õlisid ning võime garanteerida kauakestva lõpptulemuse. Põrandamaterjalidest pakume laia valikut mitmekihilist ja masiivpõrandalauda, esindatud on kõik enim kasutust leidvad puuliigid- tamm, saar, vaher, palisander, teak jne. Juhuks kui puitpõrand mingil põhjusel valituks ei osutu, on meil lisaks pakkuda ka vinüülmaterjali.Vana põranda korrastamisel kasutame spetsiaalseid Lägleri lihvimismasinaid, mis on ühendatud tolmuimejaga. Tänu sellele on meie lihvimistööd praktiliselt tolmuvabad. Lihvimist teostakse mitmes erinevas etapis ja erikaredusega Lägleri lihvimispaberitega, et pind saaks võimalikult sile ja ühtlane vältimaks tihtiesinevaid silmnähtavaid lihvimisjälgi.
Peale lihvimist on võimalik puitpõrand õlitada. Selle jaoks kasutame me parimat saadaolevat puiduõli Rubio Monocoatilt. Rubio Monocoati puiduõlide tugevaks eeliseks on pealekandmine ainult ühe kihiga, tänu millele on toode väga aegasäästev. Puiduõli ei kata ega imendu, vaid reageerib puiduga ja juba ühe kihi peale kandmisel tekib puidule kaitsekiht, mis teeb ta vähem vastuvõtlikuks välistele teguritele. Valmistoone, mille vahel valida, on 53 kuid kasutades eeltoonimist on võimalik luua kuni 800 erinevat tooni.
Et põrand ei jääks poolikuks, pakume ka laias valikus erinevate profiilidega põrandaliistusid. Eraldi väljatoomist väärib meie kahesüsteemne liist, mis võimaldab põrandale anda stiilse ja sujuva ülemineku seinaks. Kuna liistu sees on veel teine iluliist, võimaldab see liiste paigaldada nii, et ühtegi kinnituskohta ei jää näha.  Liiste saab samuti õlitada mistahes tooni meie õlivalikust.

Kui põrandad on korras ja järg jõuab terrassi korrastamiseni, saavad meie põrandameistrid ka siin aidata. Ehitame terrasse algusest lõpuni või korrastame vana.
Uue terrassi ehitamiseks pakume kõiki vajaminevaid materjale, kinnitusvahendeid jne. Võimalik on tellida nii täispuidust terrassimaterjale kui ka puidu-plastiku segul põhinevaid WPC terrassilaudu. Täispuidust materjalidest on esindatud nii enamlevinud kui ka eksootilisemad puiduliigid, nt. lehis, tamm, teak, cumaru, garapa jne. Võimalik on tellida eraldi nii rifeldatud kui ka rifeldamata terrassimaterjali. Lõppviimistluseks kasutame terrasside puhul Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector välisõli, mis kaitseb puitu pleekimise ja puidumädaniku tekkimise eest. Valikus on 24 erinevat tooni ja siingi kehtib sama- toonib ja kaitseb üheainsa kihiga.
WPC terrassimaterjal on puidu ja plastiku komposiit, mis sisaldab 60% puitu, 35% kõrge tihedusega polütüleeni(HDPE) ja 5% lisaainet. WPC materjali kasuks räägib selle tuhmumiskindlus, lihtne hooldus ja stabiilsed mõõtmed. Ka WPC materjali puhul on võimalik valida rifeldatud ja rifeldamata materjali vahel.Hilisem hooldus nii põrandate kui terrasside puhul on kerge. Põranda hooldamiseks on tõhusaim vahend Monocoat Soap, mis on välja töötatud just Rubio sarja õlide hooldamiseks aga on samal ajal universaalne, sobides kõikidele pindadele (vinüül, keraamilised plaadid, puit, PVC jne.). Kasutades Soap-i igal põrandapesukorral, püsib põrand kaua ilus kuna Soap annab igal kasutamiskorral põrandale kaitsekihi. Tänu sellele, et Soap on konsentraat, on ta väga ökonoomne.

Puiduhoolduse abimehed

05.04.2016
Puiduhoolduse abimehed

Kevad paneb paljud meist mõtlema oma kodu üldisele suurpuhastusele. Tänapäeval on suurtes poekettides saada palju kõikvõimalikke erinevaid puhastusvahendeid erinevate pindade tarbeks. Tihti ei teata, et puitpind vajab spetsiaalselt puidule mõeldud hooldusvahendeid kuna erinevad laiatarbevahendid võivad kasu asemel hoopis kahju teha. FineFloors Põrandasalong pakub laias valikus erinevaid hooldustooteid, mis on mõeldud puitpindade hooldamiseks.

Rubio Monocoat Tannin Remover
Tannin Remover on mõeldud parkunud plekkide eemaldamiseks puidu pinnalt. Sellised plekid tekivad, kui kokku saavad niiske metall ja puitpind. Metall ja puitpind hakkavad omavahel reageerima, tagajärjeks musta värvi plekk. Varasemalt sai selliseid plekke eemaldada ainult põranda üle lihvimisega ja uue viimistlusega kuid Rubio Monocoat on leidnud sellele probleemile kerge ja väga tõhusa lahenduse: lihtsalt pihusta Tannin Removerit tekkinud plekile ja lase vahendil pleki peal seista. Plekk haihtub ja mure on saanud kiire lahenduse!


Rubio Monocoat Grease Remover
Grease Remover on mõeldud eeskätt rasvaplekkide eemaldamiseks puitpindadelt. Toode on sobilik näiteks pliidi kõrval asetsevate pindade puhastamiseks. Plekkide eemaldamiseks tuleb toodet pihustada plekile võimalikult kiiresti peale selle tekkimist, et rasv ei jõuaks puidu sisse imenduda. Väga raskesti eemaldatavate plekkide jaoks on soovitatav toimingut korrata kuni soovitud tulemuse saavutamiseni.


Rubio Monocoat LimeSpot Remover
Kasutusvalmis toode lubjaplekkide ja katlakivi eemaldamiseks. Katlakivi tekib tihti kohtadesse, kus kõrge karedusega vesi puutub kokku puiduga ja seda ei pühita koheselt ära. Sobib kasutamiseks ruumides, kus vesi ja puit tihedalt kokku puutuvad: vannitoad, kraanikausiümbrused jne.


Rubio Monocoat Surface Care
Surface Care on mõeldud igapäevaseks puitpindade puhastamiseks. Kasutada sobib seda igalpool: puidust laudadel, köögitasapindadel, riiulitel jne. Toode on konsentraat ja lahus on valmistatud käepärasesse sprei-pudelisse. Lihtsalt pihusta toodet pinnale, pühi ebemevaba lapiga puhtaks ja lase kuivada.


Rubio Monocoat Soap

Teie puitpõrandate kõige suurem sõber! Soapi saab kasutada nii regulaarseks põrandapesuks kui ka hoolduspesuks. Soap on looduslik vahend ja jätab tuppa mõnusa tsitruselise lõhna. Regulaarsel põrandapesul tuleb lisada 5 liitri vee kohta ainult 10g Soapi, tänu millele on Soap väga ökonoomne. Toode eemaldab põhjalikult mustuse ja rasva ning ei jäta kasutamisel põrandale kilejat kihti.

Kasutades meie puiduhooldustooteid, võite olla kindel, et pakute oma puidule parimat võimalikku hooldust.  

Innovaatiline parketiliim Rubio Easybond!

29.03.2016
Innovaatiline parketiliim Rubio Easybond!

Turule on jõudnud uus ja innovaatiline parketiliim Rubio Easybond!
Uue parketiliimi edu võtmeks on silaan-polümeertehnoloogia. Samal ajal ei sisalda see liim pehmendavaid aineid, isotsüanaate ega lahusteid.
Tihti alahinnatakse liimi kvaliteedi olulisust, kuna liim ei jää hiljem silmaga nähtav. Küll aga võib halva kvaliteediga liim tänu selles sisalduvatele pehmendavatele ainetele või lahustitele hakata aegamööda puidu sisse imenduma, mille lõpptulemusel kahjustub lõppviimistlus. Sellise kurva stsenaariumi vältimiseks soovitabki FineFloors Põrandasalong kasutada Rubio EasyBond parketiliimi.

Saadaval ka mugavas 295ml tuubis liistude liimimiseks ja vuukide täitmiseks.

EasyBond sobib kasutamiseks kõikide puiduliikide ja alusmaterjalidega, korkmaterjaliga, vaipkattega. See on liimide uus generatsioon, mis ühendab endas kõiki olulisi näitajaid nagu tugevus, elastsus ja pikaealisus – seda kõike ühes pakendis.
Kiire ja tugeva nakke kindlustamiseks on parketiliimid tihti kahekomponentsed. EasyBond on väga hea alternatiiv, kindlustades samad omadused koosnedes vaid ühest komponendist.
Kõrge polümeerisisaldus kindlustab liimi tugevuse ja elastsuse üheaegselt. Suure elastsusega liim annab puidule liiga palju liikumisruumi, liiga väike elastsus seevastu soodustab puidu purunemist. EasyBond on täpselt parajalt elastne, andes puidule piisavalt mängimisruumi seda samal ajal omal kohal hoides. 

Liimi pealekandmisel liimikammiga moodustub tugev ühtlane liimihammas, mis ei vaju alla. Tänu sellele jaotub liim ühtlaselt parketi alla, tagades et ükski koht ei jää liimiga kokku puutumata.
Rubio EasyBond parketiliim on väga keskkonnasõbralik. Kuna liim ei sisalda isotsüanaate, on oht allergia tekkele väga väike. Üleliigne kuivanud liim eemaldub ämbrist kergesti, tänu sellele on liimiämber korduvkasutatav.
Värskelt paigaldatud parketti võib asuda lihvima juba 12 tunni möödudes. Võrreldes paljude teiste parketiliimidega, mille kuivamisaeg on minimaalselt 1-2 ööpäeva, on see märkimisväärne ajasääst.  

Terrassid kevadeks valmis!

22.03.2016
Terrassid kevadeks valmis!

Kui sind ajab kadedaks kolm asja: naabrimehe naine, naabrimehe auto ja naabrimehe terrass siis vähemalt ühega kolmest saame me sind aidata!
Tasahilju lähenev kevad paneb paljud meist mõtlema terrassi ehitusele või olemasolevale terrassile uue ilme andmisele. FineFloors pakub suures valikus terrassilaudu ja sobilikke väliõlisid.
Täispuidust terrassilaudadest on valikus mitmeid puuliike maailma erinevatest paikadest. Euroopa liikidest on esindatud douglas, lehis ja tamm. Suur puiduliikide valik kindlustab sobiliku terrassimaterjali leidmise ka kõige nõudlikumale kliendile. Kõik meie poolt pakutavad terrassilauad on tehtud puidust, mis kasvab taastuvates metsades ja on seega legaalsed. Puidust terrassilaudade lõppviimistluseks kasutame Rubio Monocoat Hybrid Wood Protector puiduõli, mis kaitseb ja toonib ühe kihiga. Hybrid Wood Protector kaitseb puitu puidumädaniku ja pleekimise eest. Saadaval on 24 erinevat tooni, mis toonivad puitu ainult ühe kihiga. Pole põhjust muretseda, et terrass saaks kõndimisvalmiduse alles suve lõpuks, mil ilmad juba vihmased. Hybrid Wood Protectoriga võtab terrassi kuivamine aega ainult ühe ööpäeva, seega võib järgmisel päeval end juba terrassile päevitama sättida. Selliselt õlitatud terrassi hooldamine on lihtne kuna terrassi ei ole vaja ennem hooldusõlitust lihvida. Soovikorral saad ka oma puidust terrassimööbli õlitada Hybrid Wood Protectoriga kuna toode sobib kasutamiseks mistahes puitpindadel.Lisaks pakume ka WPC terrassilaudu, mis tähendab, et terrassilauad on tehtud 60% puidust, 35% polüetüleenist ning 5% lisaainest. WPC terrassilaud on välitingimustes tugevama vastupanuvõimega, tuhmumiskindel, kindlate mõõtudega ja lihtne hooldada. Meie valikus on 4 erinevat tooni WPC terrassilaudu: helepruun, tumepruun, helehall ja tumehall.
Terrassipaigaldamise teevad lihtsamaks spetsiaalsed laudade kinnitamiseks ja laagide rihtimiseks mõeldud alusjalad, paigaldusklambrid ja kinnituskruvid, kuid soovi korral on võimalik tellida terrassi ehitus ka meilt. Olenevalt terrassi suurusest ja paigaldamiskohast võtab see aega ainult paar päeva, seega saab asuda oma uut terrassi nautima väga kiiresti!

5 põhjust, miks eelistada puitpõrandat

03.02.2016
5 põhjust, miks eelistada puitpõrandat

Kui remonti tehes on jõudnud järg põranda juurde ja valikus on mitu erinevat põrandamaterjali, aga nende vahel valimine on keeruline, siis FineFloors toob välja mõned punktid, miks eelistada puitpõrandat. 

Tänapäeval on palju erinevaid puidust põrandamaterjale, võimalikke mustreid ja otstarbeid, kuid puidu eelised on ühesugused. Seega on puitpõrand tark valik inimesele, kes soovib oma koju luua maalähedast õhkkonda ilma tüütu kohustuseta seda pidevalt hooldada. 

 Allikas: www.finefloors.ee


1. Puit on naturaalne ja soe

Puit on naturaalne ja jala all astudes soe. Naturaalse materjalina tekitab puitpõrand kodus looduslähedase interjööri, tänu millele on eluruumid hubasemad. Eestlane on alati eelistanud puitpõrandaid. 

2. Puit on esteetiline

Puitpõrandad on tänu oma esteetilisele välimusele laialdaselt kasutuses mõisates ja villades, kus luksuslikku mustrisse paigaldatuna mõjuvad väga esinduslikult. Õigesti paigaldatud ja viimistletud puitpõrandat on lihtne puhastada ning ta näeb kaua kaunis välja.

3. Valikuvõimalus on suur

Suures plaanis jagunevad puitpõrandad materjali järgi kaheks – laudpõrandad ja liistparkettpõrandad. Põrandalaud jaguneb massiivseks ja mitmekihiliseks. Liistparketti erineb põrandalauast väiksemate mõõtmete poolest ja seda paigaldatakse erinevatesse mustritesse. Kõige levinum on “kalasaba” parkett. Erinevatest puitpõrandamaterjalidest saab lugeda siit.

 Allikas: www.finefloors.ee

4. Puit on vastupidav

Puit on väga vastupidav põrandamaterjal - korralikult paigaldatud ja viimistletud põrand kestab aastakümneid. Näiteks massiiv-põrandalaual on praktiliselt eluaegne garantii. Korraliku lihvimisvaruga täispuitpõrandat saab mitu korda isikupärastada, kui vana õli maha lihvida ja põrand uuesti meelepärase tooniga üle õlitada. 

5. Puitpõrandat on lihtne hooldada

Vastupidiselt enamlevinud arvamusele, on puitpõrandat lihtne hooldada. Sõltuvalt puitpõranda lõppviimistlusest on saadaval palju erinevaid hooldusvahendeid. Õlitatud põrandate hoolduseks on saadaval Rubio Monocoat Soap, mis on konsentraat, seda saab kasutada nii regulaarseks põrandapesuks kui ka põhjalikuks hoolduspesuks. 

 Allikas: www.finefloors.ee


Kui otsustamine ikka keeruline tundub, tule tasuta konsultatsioonile FineFloors Põrandasalongi!

Hüvasti, parkunud plekid!

27.01.2016
Hüvasti, parkunud plekid!

Paljudel meist on kodus probleeme puidust töötasapinna või põranda peale tekkinud nn. parkunud plekkidega. Tekivad nad näiteks nii - võtad külmkapist metallpurgis joogi, unustad selle tammepuidust töötasapinnale ja enne kui arugi saad on puidu sees must rõngas. Või oled ostnud supermoodsa diivani, metallist jalgadega ning tammepuidust põrandale läheb vesi maha ja ongi mustad plekid järgi. Sellise asja tekkeks on vaja kolme komponenti - puitu, vett ja metalli. Kuni tänase päevani sai olukorda parandada pinna lihvimise ja uuesti viimistlemisega. See on nüüd minevik! Hea meel on tõdeda, et nüüd on olemas lihtne ja oluliselt odavam lahendus sellele probleemile: Rubio Monocoat Tannin Remover!

Rubio Monocoat Tannin Remover on kasutamisvalmis toode, mis on mõeldud happe ja vee poolt puitpindadele tekitatud plekkide eemaldamiseks. Toote kasutamine on lihtne- pritsi toodet plekile ja lase paar minutit reageerida. Seejärel hõõru plekki õrnalt niiske lapiga kuni rahuldava tulemuseni.
Toode sobib kasutamiseks töötlemata, õlitatud või vahatatud pindadel, nii sise- kui välistingimustes.

Et olla kindel pakutava toote kvaliteedis, testisime toodet ka oma salongis. Tekitasime parkunud pleki kahele erinevale puidule - eelnevalt töödeldud ja töötlemata. Juba katse alguses ilmes, et eelnevalt Rubio Monocoat Oil +2C-ga õlitatud puidule parkunud pleki tekitamine oli oluliselt keerulisem kui töötlemata puidule ja seda tänu puidu õlitamisega saavutatud tugevale kaitsekihile. Võimalikult reaalse olukorra tekitamiseks valasime vett otse puitpinnale, kuhu peale asetasime metallist purgi ja lasime neil omavahel reageerida. Kui parkunud plekk oli valmis, lasime enne vahendi peale pihustamist puidul täielikult kuivada. Pihustasime toodet otse kuivanud plekile ja jätsime selle sinna reageerima. Meie loodud pleki puhul kulus pleki täielikuks kadumiseks umbes 5 minutit. Peale pleki kadumist hõõrusime õrnalt pinna niiske svammiga puhtaks ning jätsime kuivama. Peale kuivamist käisime pinna viimase lihvi andmiseks üle tootega Rubio Monocoat Surface Care. Ei mingit lihvimist või suuremahulist mässamist, parkunud plekid on edaspidi kiiresti ja lihtsasti eemaldatavad!

Piltidel katse eelnevalt töötlemata puidul.

Eelnevalt õliga viimistletud puiduga asi nii libedalt ei läinud. Nimelt oli sellele parkunud pleki tekitamine üsnagi keeruline. Lasime metallpõhjaga purgil seista märjal puitpinnal üleöö, kuid hommikuks oli pinnale tekkinud pigem roostene kui parkunud ring. Otsustasime siiski katsega jätkata ja katse osutus edukaks! Rubio Monocoat Tannin Remover eemaldas lisaks kergele parkunud ringile väga edukalt ka roostese ringi ja peale lõppviimistlust Surface Care-ga näeb laud taas välja puhas ja värske. 


Piltidel katse eelnevalt Rubio Monocoat ühekihi õliga õlitatud puidul.

Puitpõrandad värskeks lihtsa hoolduse abil!

09.12.2015
Puitpõrandad värskeks lihtsa hoolduse abil!

Paljudel meist on kodus väikest värskendust vajavad puitpõrandad. Teid aitavad FineFloors Põrandasalongi põrandameistrid! Soovi korral on võimalik tellida ka nn. „võtmed kätte“ paketti, mille puhul tulevad põrandameistrid kohale ja muretsevad ise asjade ümber tõstmise eest ennem ja pärast põranda hooldust.
Hooldus saab alguse põhjalikust hoolduspesust, mida teostatakse poleerimismasinaga. Pesuainena kasutatakse toodet Rubio Monocoat Soap. Põhjalik hoolduspesu on oluline sellepärast, et kogu mustus puidu ja selle pooride seest välja tuleks. Kui põrandapind on pestud, kuivatatakse see vett imeva tolmuimejaga ja poleeritakse üle, et pind oleks võimalikult kuiv.
Hoolduse tegemiseks kasutame Rubio Monocoat hooldusõli Universal Maintenance Oil. Tegu on universaalse hooldusõliga, mida kasutatakse puitpindade kaitseks ja värskendamiseks. See sobib kasutamiseks ka nende pindade hooldamiseks, mille viimistlemisel on Rubio Monocoat õli asemel kasutatud mõnda muud õli. Lisaks sobib see ka lakitud pindade hooldamiseks, mille kattekiht on hakanud pragunema. Kuna Rubio Monocoat õlid reageerivad ainult vabade puidukiududega, on hooldusõli kulu minimaalne. 0,5l Universal Maintenance Oil hooldusõliga saab hooldada umbes 75-100m2, sõltuvalt puidu tüübist ja selle ettevalmistamise viisist. RMC Universal Maintenance Oil hooldusõli on saada viies eritoonis: Pure, White, Grey, Brown ja Black. Tänu sellele saab musta värvi viimistlusega põranda ka hooldada musta värvi hooldusõliga.

Õliga põranda katmiseks kasutatakse poleerimismasinat, millega on õli kandmine põrandale põhjalikum. Õli peale kandmiseks kasutatakse valget poleerimistalda. Peale põranda õlitamist lastakse õlil puiduga 5-10 minutit reageerida ja seejärel eemaldatakse üleliigne õli poleerimismasinaga, kasutades taas valget poleerimismasina talda.

Kui aga on vaba aega ja tegutsemissoov, on võimalik kõike eelräägitut ka kodus oma vahenditega teostada. Kodustes tingimustes hooldusõlitamist teostades on soovituslik pesta põrandat tootega RMC Soap, kasutades selle jaoks kahte eraldi veeämbrit- ühes ämbris seebivesi, teises puhas vesi. Kui põrand on korralikult pestud, tuleb lasta sellel kuivada.
Kui teostate hooldust käsitsi, kandke õli põrandale riidelapi, harja või svammiga. Korraga on soovituslik töödelda 2-4m2 suurust ala. Kõik pinnad tuleb 15 minuti jooksul kuiva, ebemevaba lapiga üleliigsest õlist puhastada. Hooldatud põrand on kuiv ja kasutusvalmis umbes 24 tunni möödudes. Kodustes tingimustes võib puitpõrandat hooldada vastavalt vajadusele. Korra paari nädala jooksul RMC Soap hooldusseebi lisamisest põrandapesuvette piisab täiesti põranda kaunina hoidmiseks. Hooldusõlituse vajadus oleneb sellest, kui suur on konkreetse puitpõranda kasutuskoormus.
Täpsemat infot meie toodete ja tegemiste kohta leiate meie koduleheküljelt! 

Puitpõranda tolmuvaba lihvimine ja vastupidavaks õlitamine

29.11.2015
Puitpõranda tolmuvaba lihvimine ja vastupidavaks õlitamine

Sageli jääb puitpõrandate uuendamine ja restaureerimine selle taha, et kardame puitpõranda lihvimisel tekkivat tolmu, sest näiteks mööbli pealt on peenikest lihvimistolmu päris raske kätte saada. Vähe aga teatakse sellest, et tänapäeval on võimalik puitpõrandaid lihvida praktiliselt tolmuvabalt.
Tolmuvaba lihvimine võimaldab puitpõrandaid taastada kasvõi kõrvaltoas ilma suuremate ümberkorraldusteta! Seega ei pea tervet elamist tühjaks tassima, vaid piisab mööbli teisaldamisest teise tuppa. Kuna inimeste tolmutaluvus on väga individuaalne, siis FineFloors esindajad ise armastavad öelda, et tegemist on praktiliselt tolmuvaba lihvimisega. Üks nende klient kirjeldas väga ilusti lihvimise tagajärjel tekkinud tolmukogust - nagu ei oleks paar nädalat olmetolmu pühkinud. Seega ei pea kartma, et peale põrandatöid peab tellima koristusfirma või veel hullem - hakkama vahetama tapeete ja teostama suuremaid remonttöid. Tolmuvaba lihvimine ei ole tuleviku teema, vaid täiesti teostatav juba täna! FineFloors omab vastavat tehnikat ja kogenud meistreid, kes selle töö kvaliteetselt ka teostavad.
Lisaks tolmuvabale lihvimisele on oluline lõppviimistlus – FineFloors soovitab õlitamist.Ettevõte kasutab juba 6 aastat molekulaarsiduvuse tehnoloogial põhinevaid põrandaõlisid Rubio Monocoat, mis on klientidelt ainult positiivset tagasisidet saanud. Nagu nimigi ütleb, on tegemist ühekihi õliga ehk peale tuleb kanda ainult üks kiht õli. Eriliseks teeb selle õli asjaolu, et ta ei kata puitu nagu klassikalised õlid ja õlivahad, vaid reageerib puhta puidupinnaga molekulaarsel tasandil. Tegemist on revolutsioonilise tehnoloogiaga, miskindlustab põranda vastupidavuse ja kauni väljanägemise aastateks.
Märkimisväärne on, et puitpõrand ei jää peale õlitamist libe, ei kulu sisse nn "käiguradu", ei lõhna ebameeldivalt ja õlitamisele järgneval päeval on ruum sissekolimiseks valmis. Rubio Monocoat on keskkonnasõbralik puiduõli, mille toonivalikust leiab igaüks endale sobiva -valmis õlitoone on 52. Selliselt töödeldud põranda hooldus on äärmiselt lihtne – tuleb aeg-ajalt lisada pesuvette toodet Rubio Monocoat Soap, mis korjab kokku mustuse ja uuendab põranda kaitsevõimet regulaarselt. Lisaks pakub Rubio Monocoat igale toonile vastavathooldusõli, millega saab parandada jooksvalt põrandasse elamise käigus tekkivaid mehhaanilisi kahjustusi.