Rubio EasyPrimer Aqua ja tasandussegu Rubio EasyFlow-F

29.04.2016
Rubio EasyPrimer Aqua ja tasandussegu Rubio EasyFlow-F

Nagu varem mainitud, on meie jaoks iga uus objekt eriline. Käesolevas artiklis tuleb juttu eramust, kus teostasime tasandusvalu ja panime maha massiivpuidust põranda.
Alustasime objektil põranda teostust tasandusvalu tegemisest. Kasutasime Rubio EasyFlow-F isetasanduvat tasandussegu.

Aluspind, millele tasandusvalu oli planeeritud, koosnes põrandakütte plaatidest. Alusmaterjal oli pehme ja parema nakkuvuse tekkeks Rubio EasyFlow-F tasandusseguga kasutasime ennem tasanduskihi valamist Rubio EasyPrimer Aquat. EasyPrimer Aquat on kerge põrandale kanda, kasutades selleks praimerirulli. Nurgad ja seinaääred on soovituslik pintsliga üle käia, et tagada maksimaalne katvus.

Tasandusvaluks kasutasime Rubio EasyFlow-F fiibertugevdusega isetasanduvat tasandussegu. Peale  praimeri kuivamist valasime tasandussegu (kihi paksusega 3-7mm, vastavalt põranda ebatasasusele).
Tasandussegule vett lisades tekkis minimaalselt tolmu ja tasandussegu maha kandmine oli lihtne ja kiire.

Tasandusvalu peale oli planeeritud massiivpõrandalaud. Massiivpõrandalauad liimisime aluspõranda peale Rubio EasyBond parketiliimiga. Liim sobib kasutamiseks kõikide puiduliikidega ja nake on kiire ning tugev. Liimihammas seisis liimi aluspõrandale kandmisel väga hästi püsti ega vajunud madalaks.

Erinevalt enamikest enamlevinud parketiliimidest ei sisalda Rubio EasyBond pehmendavaid aineid, mis ajapikku läbi puidu imenduvad ja parketi lõppviimistluse rikuvad. Tänu sellele saame garanteerida ilusa, kauakestva põranda.
Kuna liimi nake põrandalaudadega oli kiire ja väga tugev, ei olnud tarvis kasutada lisaraskusi.