5 põhjust, miks eelistada õlitatud põrandat lakitud põrandale.

27.05.2016
5 põhjust, miks eelistada õlitatud põrandat lakitud põrandale.
 • Õlitatud põrand on jala all tunduvalt soojem.
  Põranda õlitamine jätab puidule alles tema soojuse ja naturaalsuse. Seda tänu sellele, et õlitades ei teki puidule soojuse imendumist takistavat kihti. Põranda lakkimisel tekib puidule niiöelda kilejas kiht, mis takistab soojuse imendumist puitu, seega ei ole lakitud pind jalaall soe ega naturaalne.

 • Kohtparanduste tegemine on palju kergem.
  Lakitud põranda vigastamisel tuleb arvestada suure ja aeganõudva põranda restaureerimisega. Kuna lakile ei saa teostada kohtparandusi, tuleb kogu lakitud pind eelnevalt lihvida ja seejärel uuesti lakkida. Õlitatud põrandal piisab kahjustunud koha lihvimisest ja uuesti õlitamisest. Ülekatmise ega alustamise jälgi ei jää.

 • Keskkonnasõbralikkus on suurem.
  Enamus lakke sisaldavad lahusteid või muid ohtlikke aineid, mis laki kuivades õhus lendlema hakkavad. Sellised ained võivad tekitada allergiaid või hingamisraskusi. Rubio Monocoat õlides on selliste ainete sisaldus 0%, st. et Rubio Monocoat õlid ei sisalda lenduvaid orgaanilisi ühendeid.

 • Õlitamine võtab tunduvalt vähem aega.
  Lakkimisele kuluv aeg on mitmekordselt suurem, kuna peale tuleb kanda mitu kihti, mille vahel peab saama lakk kuivada. Rubio Monocoat õlisid kantakse seevastu peale üheainsa kihiga ja õlitades puitpinna näiteks õhtul, on see hommiku saabudes valmis kasutamiseks.

 • Peaaegu lõputu toonide valik.
  Rubio Monocoat õlidel on 53 valmistooni. Kui nende seast lemmikut ei leia, pakub Rubio Monocoat välja veel 14 eeltooni. Tänu sellele on võimalik saavutada kuni 800 erinevat tooni.