KORKMATERJAL

Täpsema hinnapakkumise koostamiseks esita hinnapäring siin!

Mis on kork? 

Kork on puukoore kude, mida saadakse kaubanduslikuks kasutamiseks peamiselt korgitammest. Korgitamm on levinud Edela-Euroopas ja Loode-Aafrikas. Ülemaailmselt on üle 2 200 000 hektari korgimetsa, millest saadakse umbes 200 000 tonni korki. Korki saab puult eemaldada alates puu 25. eluaastast, mida hiljem lõigatakse iga 9 aasta möödudes. Puude eluiga on keskmiselt 300 aastat, seega saab ühelt puult korki lõigata umbes 30 korda. Aastas kasvatab puu endale uut korki 1,5 – 4mm jagu. Kuna korgitamm millelt korki lõigatakse, seeläbi ei kahjustu, on tegu väga loodussõbraliku materjaliga.

Millised on korgi eelised?
Korgi üks suurimaid eeliseid on selle hügieenilisus. Kuna korkmaterjal on anti-bakteriaalne ja ei sisalda allergeene, on kork väga heaks materjaliks lastega peredele või allergikutele. Kork ei kogu endasse ka olmetolmu, mistõttu on teda väga kerge puhastada pehmeharjaselise tolmuimeja ja niiske lapiga. 

Korkmaterjali saab kasutada ka loodusliku helisummutajana nii põrandal, kui ka seintes. Kork summutab helid ja vibratsioonid ja on seega sobilik kortermajadesse. Loodusliku lõppviimistluse saanuna on korkmaterjal väga pehme ja soe.

Millised on korgi kasutusalad?
Tänu korgi läbitungimatusele, vastupidavusele, elastsusele ja tulekindlusele saab seda kasutada kõikvõimalikes erinevates toodetes. Enamlevinud on korgi kasutamine veinipudelikorkideks ning põranda- ja seinakattematerjalideks. Tegelikkuses on korki võimalik kasutada ka riiete, jalanõude, tekstiili, mööbli ja paljude muude asjade tarbeks. Uudne lähenemine korkmaterjalile on teinud võimalikuks personaliseerida oma kodu või garderoobi unikaalselt.